e‌BPM

برگزاری روز سوم دوره آموزش مدیریت فرایند کسب و کار در شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران (GTC)

شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران (GTC) در طول عمر   ۴۰ساله فعالیت خود، همواره به عنوانبازوی توانمند دولت در انجام وظایف حاکمیتی تهیه و تامین، خرید، ذخیره‌سازی و توزیع کالاهای اساسی کشور (من جمله گندم، برنج، شکر و روغن) مطرح بوده و با برخورداری از تجربیات و امکانات فراوان و بدنه کارشناسی قوی، یکی از برندهای شناخته شده و معتبر در بازار جهانی کالاهای اساسی به شمار می‌رود، به گونه ای که بسیاری از چالش‌ها و بحران‌های مرتبط با کمبود کالاهای اساسی و پر مصرف کشور در طول سالیان گذشته مرتفع گردیده است.
شرکت GTC در حال حاضر دارای چهار معاونت برنامه‌ریزی، اداری و مالی، معاونت بازرگانی خارجی و بازرگانی داخلی بوده و گروه آموزشی و مشاوره مدیریت eBPM با انعقاد قرارداد پروژه «مدیریت فرایندهای GTC» در سال ۹۷، در سومین گام  اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزشی کوتاه مدت BPM برای پرسنل سازمان مذکور در روز دوشنبه ۳۱ اردیبهشت نموده است. در این گام به تعریف نحوه تغییر رویکرد ذهنی کارکنان برای گذر از سازمان وظیفه گرا به فرایندی، مدیریت فرایند کسب‌وکار (BPM) و بهبود فرایند کسب‌وکار (BPI)  پرداخته شد. در بخش نحوه تغییر رویکرد ذهنی دکتر مرتضوی ( استاد دانشگاه تربیت مدرس) به بیان مثال‌هایی در مورد تمایل ذهن به پیدا کردن قالب و عادت کردن به تصمیم‌سازی بر اساس آن قالب‌ها پرداختند سپس بیان داشتن برای آنکه بتوانیم مدیریت فرایند کسب‌وکار (BPM) را در سازمان پیاده‌سازی نماییم لازم است که ابتدا در رویکرد ذهنی کارکنان تغییراتی انجام شود تا قالب‌های کارمند وظیفه‌‌گرا در در ذهن مخاطبان پروژه درهم‌شکند و ذهن‌ها آماده پیاده سازی مدیریت فرایند کسب‌وکار (BPM) گردد، در ادامه مهندس نوری به بیان مفاهیم اولیه مدیریت فرایند کسب‌وکار پرداختند و حضار با بیان پرسش‌هایی در مورد BPM در این بحث مشارکت نمودند. در بخش آخر با بیان مقدمه‌ای از بهبود فرایند کسب‌وکار (BPI) سعی شد ذهن مخاطبان آماده ارائه مطالب در کلاس بعدی شود.

Abbas Bagheri

عباس باقری

کارشناس گروه eBPM
عباس باقری هستم کارشناس ارشد عمران ژئوتکنیک. فعال در زمینه اجرای پروژه مدیریت فرایند کسب‌وکار، مدیریت پروژه(pmbok)، بهینه سازی.
ایمیل: Bagheri@ebpm.ir
تلگرام: @ABS_ebpm_ir

اضافه کردن نظر