e‌BPM

گزارش پانوراما از ERPها در سال ۲۰۱۸

معرفی شرکت پانوراما:

پانوراما، شرکتی فعال در ارایه مشاوره های حرفه ای در خصوص ERPها است. پانوراما بیشتر به شرکت‌ها و سازمان‌های متوسط در شمال آمریکا و اروپا خدمات ارائه می‌دهد. پانوراما که در سال ۲۰۰۵تاسیس شده است هر ساله با طراحی پرسشنامه‌هایی و توزیع آن‌ها میان بهره‌برداران جدید گزارش جامعی از وضعیت ERPها ارائه می‌دهد. گزارش سال ۲۰۱۸پانوراما با در نظر گرفتن ۲۳۷مورد از پاسخ های صحت سنجی شده، تهیه شده است. از میان مشارکت کنندگان در تحقیق ۹۱درصد در آمریکای شمالی، ۷درصد در اروپا و ۲درصد در آسیا قرار دارند.


گزیده‌ای از گزارش:
به شکل تاریخی درصد قابل تودهی از شرکت کنندگان در تحقیقات را واحد های تولیدی و شرکت‌های توزیع تشکیل می‌دهند. این موضوع جای شگفتی ندارد چون اصولا ERPها اولین بار برای فرایند‌های واحد‌های تولیدی و زنجیره تامین طراحی شدند. با این حال امسال شاهد رشد سازمان‌های ارائه دهنده خدمات حرفه‌ای در استقرار ERPبودیم. با حرکت تولید کنندگان ERPبه سمت فناوری  (SaaS  (Software as a Service  کم کم استفاده از  ERPها در میان صنایع دیگر هم در حال رواج یافتن است.

اندازه سازمانهای شرکت داده شده در گزارش پانوراما در طیف گسترده‌ای قرار دارد. متوسط درآمد سالانه اکثر سازمان‌ها بین ۵۰تا ۳۰۰میلیون دلار است که این بازه نشان دهنده سازمان‌های متوسط  است.

 

جهت دانلود کل گزارش اینجا کلیک نمایید.

 

Abbas Bagheri

عباس باقری

کارشناس گروه eBPM
عباس باقری هستم کارشناس ارشد عمران ژئوتکنیک. فعال در زمینه اجرای پروژه مدیریت فرایند کسب‌وکار، مدیریت پروژه(pmbok)، بهینه سازی.
ایمیل: Bagheri@ebpm.ir
تلگرام: @ABS_ebpm_ir

اضافه کردن نظر