e‌BPM

نرم افزار مدیریت فرایند کسب‌ و کار (Business Process Management Software (BPMS

معرفی بخش واژگان تخصصی

بخش “واژگان تخصصی” به تعریف کلمات، اختصارات و اصطلاحاتی اختصاص دارد که در جامعه فرایند کسب‌وکار به‌صورت مکرر استفاده شده یا به آنها ارجاع داده می‌شود. البته همانطور که بازار فرایندهای کسب‌وکار در حال تکامل است، این واژگان هم در طول زمان تغییر نموده و تکامل می‌یابند.

زبان‌های رسمی فرایند کسب‌وکار دارای معناشناسی‌هایی هستند که تحت تاثیر استانداردها، انجمن‌های منتشرکننده واژگان، فروشندگان و غیره قرار می‌گیرند. بیشتر این مجموعه‌ها واژگان را به طرق مختلف تعریف می‌کنند. سند پیش‌رو که برگرفته از اسناد مجموعه BPTrends می‌باشد، به‌منظور ارائه تعاریف عمومی از واژگان کاربردی در این حوزه و همچنین ایجاد یک زبان مشترک میان افراد تهیه شده است.


نرم افزار مدیریت فرایند کسب‌ و کار (Business Process Management Software (BPMS

مجموعه‌ای از ابزارهای نرم افزاری که به تحلیلگران یا توسعه‌دهندگان نرم افزار اجازه می‌دهد اجرای فرآیند کسب و کار را نظارت و کنترل کنند. در اصل این ابزارها ابزارهای گردش کار برای محیط نرم افزار مدرن هستند. یک مجموعه BPMS شامل ابزارهایی برای تجزیه و تحلیل، طراحی و اجرا برای اجرای فرایند است. آنها اغلب شامل قابلیت‌های قوانین کسب و کار  و قواعد مرتبط به فرایند (Business Rule) و تجزیه و تحلیل هستند، و این ابزارها معمولا روند اطلاعات (فرایندهای) در حال اجرا را برای مدیران فراهم می‌کند. یک برنامه ساخته شده در یک ابزار BPMS اجازه مدیریت مداوم یک فرایند را به افراد مرتبط به آن حوزه کاری و یا کارشناسان فناوری اطلاعات می‌دهد.

AmirHossein Haqiqat

امیرحسین حقیقت

امیرحسین حقیقت هستم.
مربی و مشاور مديريت فرایندهای کسب و کار و مدیر گروه eBPM. ایمیل: haqiqat@ebpm.ir تلگرام: AmirhosseinHaqiqat@

اضافه کردن نظر