e‌BPM

ابزارهای فرایند کسب و کار (Business Process Tools)

معرفی بخش واژگان تخصصی

بخش “واژگان تخصصی” به تعریف کلمات، اختصارات و اصطلاحاتی اختصاص دارد که در جامعه فرایند کسب‌وکار به‌صورت مکرر استفاده شده یا به آنها ارجاع داده می‌شود. البته همانطور که بازار فرایندهای کسب‌وکار در حال تکامل است، این واژگان هم در طول زمان تغییر نموده و تکامل می‌یابند.

زبان‌های رسمی فرایند کسب‌وکار دارای معناشناسی‌هایی هستند که تحت تاثیر استانداردها، انجمن‌های منتشرکننده واژگان، فروشندگان و غیره قرار می‌گیرند. بیشتر این مجموعه‌ها واژگان را به طرق مختلف تعریف می‌کنند. سند پیش‌رو که برگرفته از اسناد مجموعه BPTrends می‌باشد، به‌منظور ارائه تعاریف عمومی از واژگان کاربردی در این حوزه و همچنین ایجاد یک زبان مشترک میان افراد تهیه شده است.


ابزارهای فرایند کسب‌وکار (Business Process Tools)

 اصطلاحی است که اطلاق عمومی دارد و به صورت گسترده‌ای همه صفحات کار*،قوانین سرانگشتی** (یک راهنمای دقیق بر اساس عمل و نه نظریه) و ابزارهای نرم‌افزاری را که مورد استفاده متخصصان تغییر فرایند کسب‌وکار قرار می‌گیرند را شامل می‌شود. منظور از نرم‌افزارها طیف گسترده‌ای از محصولات نرم‌افزاری است که به هر طریقی به روند تغییر فرایند‌ها کمک می‌نمایند.

*worksheets

**rules-of-thumb

Abbas Bagheri

عباس باقری

کارشناس گروه eBPM
عباس باقری هستم کارشناس ارشد عمران ژئوتکنیک. فعال در زمینه اجرای پروژه مدیریت فرایند کسب‌وکار، مدیریت پروژه(pmbok)، بهینه سازی.
ایمیل: Bagheri@ebpm.ir
تلگرام: @ABS_ebpm_ir

اضافه کردن نظر