e‌BPM

شما به چه میزان انتظار تغییر سرمایه گذاری برای ارتقای فرایندها را تا دو سال آینده دارید؟

وضعیت BPM

دو سال پس از راه اندازی پایگاه اینترنتی BPTrends و انتشار کتاب پر فروش پاول هارمن یعنی Business Process Change ، این پایگاه اولین مطالعه بازار را در سال ۲۰۰۵ انجام داد.

این پایگاه اعلام کرده است: «ما هر ۲ سال یکبار تحقیقات بازار را انجام می‌دهیم و فقط زمانی که فکر می‌کنیم باید با توسعه‌های جدید همگام شد، تغییراتی در آن ایجاد می‌کنیم.» این گزارش‌ها به صورت رایگان برای اعضاء و خوانندگان سایت BPTrends در دسترس است.

گزارش‌های مذکور شامل خلاصه‌ای از اطلاعات بیش از ۱۰۰ نفر از پاسخ دهندگان است که در ماه‌های سپتامبر و اکتبر ۲۰۱۵، در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند. این گزارش پاسخ‌ها را تجزیه و تحلیل و آنها را با پاسخ‌های پنج پژوهش‌های قبلی بازار که در سال‌های ۲۰۰۵، ۲۰۰۷، ۲۰۰۹، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ برگزار شد، مقایسه می‌کند.

BPTrends امیدوار است که این تحقیقات، ترازیابی‌هایی فراهم کند که جامعه مدیریت فرایند کسب‌وکار (BPM) بتواند از آنها بعنوان معیاری برای اندازه گیری تحول BPM استفاده کند.


شما به چه میزان انتظار تغییر سرمایه‌گذاری برای ارتقای فرایندها را تا دو سال آینده دارید؟

از سوال‌شوندگان درخواست شد تا به این سوال پاسخ دهند که آیا سرمایه‌گذاری بر روی فرایندهایشان افزایش پیدا خواهد کرد، به میزان گذشته باقی می‌ماند و یا کاهش خواهد یافت. ۴۰ درصد از پاسخ‌دهندگان اذعان داشتند که میزان سرمایه‌گذاریشان تغییری نمی‌کند، ۴۶ درصد بیان کردند احتمالا افزایشی کمتر از ۱۰۰ درصد خواهند داشت. ۹ درصد احتمال افزایش سرمایه‌گذاری بیش از ۱۰۰ درصد را خواهند داشت و حدود ۶ درصد نیز احتمال کاهش سرمایه‌گذاری را می‌دهند. این بررسی به وضوح نشان خواهد داد که درآینده شاهد وضعیت مناسب‌تر اقتصادی در حوزه مدیریت فرایندها خواهیم بود و غلب سازمان‌های بزرگ و موفق در تلاش برای بهبود بخشیدن به فرایندهای فعلی و یا احصا فرایندهای خود دز مدت یک سال آینده هستند.

هیچ سازمانی در آمریکای شمالی بیش از ۱۰ میلیون دلار بابت مدیریت فرایندهای خود هزینه‌ نکرده بود. ۵ شرکت اروپایی ۱۰ الی ۵۰ میلیون دلار در این خصوص هزینه‌کرد داشتند. با این وجود احتمال هزینه‌کرد شرکت‌های آمریکای شمالی در این خصوص بیشتر بوده است. به عبارت دیگر فقط یک سازمان در آمریکای شمالی تصمیم به افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی در هزینه‌کرد خود در رابطه با مدیریت فرایندهای خود داشته است درحالی که در اروپا ۶ شرکت تصمیم به این اقدام دارند.

میزان هزینه درصد
افزایش بیش از ۱۰۰٪ ۹
افزایش کمتر از ۱۰۰٪ ۴۶
بدون تغییر ۴۰
کاهش کمتر از ۵۰٪ ۴
کاهش بیش از ۵۰٪ ۲

 

 

 

Abbas Bagheri

عباس باقری

کارشناس گروه eBPM
عباس باقری هستم کارشناس ارشد عمران ژئوتکنیک. فعال در زمینه اجرای پروژه مدیریت فرایند کسب‌وکار، مدیریت پروژه(pmbok)، بهینه سازی.
ایمیل: Bagheri@ebpm.ir
تلگرام: @ABS_ebpm_ir

اضافه کردن نظر