e‌BPM

مهندسی نرم افزارهای کامپیوتری (CASE)

معرفی بخش واژگان تخصصی

بخش “واژگان تخصصی” به تعریف کلمات، اختصارات و اصطلاحاتی اختصاص دارد که در جامعه فرایند کسب‌وکار به‌صورت مکرر استفاده شده یا به آنها ارجاع داده می‌شود. البته همانطور که بازار فرایندهای کسب‌وکار در حال تکامل است، این واژگان هم در طول زمان تغییر نموده و تکامل می‌یابند.

زبان‌های رسمی فرایند کسب‌وکار دارای معناشناسی‌هایی هستند که تحت تاثیر استانداردها، انجمن‌های منتشرکننده واژگان، فروشندگان و غیره قرار می‌گیرند. بیشتر این مجموعه‌ها واژگان را به طرق مختلف تعریف می‌کنند. سند پیش‌رو که برگرفته از اسناد مجموعه BPTrends می‌باشد، به‌منظور ارائه تعاریف عمومی از واژگان کاربردی در این حوزه و همچنین ایجاد یک زبان مشترک میان افراد تهیه شده است.


مهندسی نرم افزارهای کامپیوتری (CASE)

این عبارت به معنای روش‌های نرم‌افزاری و ابزارهای طراحی شده برای تولید کدهای نرم‌افزاری از روی مدل‌ها می‌باشد. اشخاصی که در جنبش CASE حضور دارند، در تلاشند تا تولید نرم‌افزار را سیستماتیک و قابل پیش‌بینی نمایند. توسعه‌دهندگان نرم افزار اغلب از ابزارهای CASE برای مدل سازی فرایندهای کسب‌وکار استفاده می‌نمایند.

Abbas Bagheri

عباس باقری

کارشناس گروه eBPM
عباس باقری هستم کارشناس ارشد عمران ژئوتکنیک. فعال در زمینه اجرای پروژه مدیریت فرایند کسب‌وکار، مدیریت پروژه(pmbok)، بهینه سازی.
ایمیل: Bagheri@ebpm.ir
تلگرام: @ABS_ebpm_ir

اضافه کردن نظر