e‌BPM

آغاز دوره آموزشی مدیریت فرایندهای کسب و کار، استاندارد مدلسازی فرایند BPMN2.0.2 و نرم افزار ویژوال پارادایم برای مدیران و کارشناسان سازمان فضایی ایران

با توجه به فعالیت‌های گوناگونی که در زمینه فناوری فضایی و مسایل مربوط به فضا در سراسر دنیا در حال انجام است، ضرورت ایجاد سازمانی واحد در کشورمان امری اجتناب‌ناپذیر و نیازی غیرقابل انکار جلوه می‌کرد. فناوری فضایی، خوشبختانه از سال‌های پیش مورد توجه مسئولان، کارشناسان و متخصصان قرار گرفته و تا به امروز دستاوردهای مثبت و بی‌شماری به همراه داشته است، امّا نبود متولی خاصی که بتواند این فعالیت‌ها را به طور متمرکز هدایت کرده و در مسیر اصلی و درست قرار دهد، باعث شده تا استفاده بهینه و صحیح از این منابع صورت نگیرد.

در پی توسعه فعالیت های فضایی کشور و توجه ویژه مسئولین امر به فناوری فضایی، شورای عالی اداری در سال ۸۹ طی مصوبه ای چندین پژوهشگاه و پژوهشکده فعال در زمینه تحقیقات فضایی را در سازمان فضایی ایران ادغام و این سازمان از وزارت ارتباطات منتزع گردید و پس از آن در نهاد ریاست جمهوری زیر نظر مستقیم رییس جمهور اداره می‌شود.

سازمان فضایی ایران سازمانی جوان و چابک بوده که برای رشد و توسعه نیاز به شناخت و بهبود فرایندهای کاری خود دارد. مدیران این سازمان برای انجام هرچه بهتر این مهم تصمیم به آموزش مدیران و کارشناسان خود در حوزه مدیریت فرآیند گرفتند. گروه آموزشی و مشاوره مدیریت eBPM که در اواخر سال ۱۳۹۶ دوره آموزشی جامعی برای مدیران و کارشناسان پژوهشگاه فضایی ایران برگزار گردید و از تاریخ ۹۷/۰۸/۲۸ اقدام به برگزاری دوره آموزشی آشنایی با مفاهیم حوزه مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار، استاندارد مدلسازی فرآیند BPMN2.0.2 و نرم‌افزار ترسیم و تحلیل فرآیند ویژوال پارادایم نموده است و امید است این اقدامات موجبات رشد و تعالی این سازمان را فراهم آورد.

Abbas Bagheri

عباس باقری

کارشناس گروه eBPM
عباس باقری هستم کارشناس ارشد عمران ژئوتکنیک. فعال در زمینه اجرای پروژه مدیریت فرایند کسب‌وکار، مدیریت پروژه(pmbok)، بهینه سازی.
ایمیل: Bagheri@ebpm.ir
تلگرام: @ABS_ebpm_ir

اضافه کردن نظر