e‌BPM

SAP Solution Composer

آشنایی با مدل مرجع SAP Solution Composer

یک مدل مرجع، مدلی عام از هدف یا ایده است که می‌تواند برای اهداف مختلف مورد توجه قرار گیرد. یک مدل مرجع کسب‌وکار، وسیله‌ای است برای توصیف عملیات تجاری یک سازمان، مستقل از ساختار سازمانی که آنها را انجام می‌دهد. دیگر انواع مدل مرجع کسب‌و‌کار نیز می‌تواند رابطه بین فرآیندهای کسب‌وکار، توابع کسب‌وکار و مدل مرجع کسب‌وکار منطقه را نشان دهد. این مدل مرجع می‌تواند در لایه‌های مختلف ساخته شود و پایه‌ای برای تجزیه و تحلیل اجزای سرویس، فن‌آوری، داده‌ها و عملکرد ارائه دهد. در مدل مرجع تمرکز بر روی جنبه‎‌های عملکردی و سازمانی کسب‌وکار اصلی یک شرکت، سازمان خدماتی و یا سازمان دولتی است.

یکی از راهکارهای اصلی جهت طبقه‌بندی فرایندها، الگوبرداری از مدل‌های مرجع در حوزه تخصصی می‌باشد.

SAP Solution Composer   یک ابزار برای رایانه‌های شخصی است که می‌توان با آن زنجیره‌های ارزش(فرایندهای e2e) هر کسب‌وکار را ایجاد و اصلاح نمود. این ابزار در شخصی‌سازی زنجیره‌های ارزش، اصلاح زنجیره‌های از قبل تعریف شده و ایجاد زنجیره‌های ارزش جدید کمک  شایانی می‌کند.

زنجیره‌های ارزش یا فرایندهای e2e هر کسب‌وکار کمک می‌کنند تا چگونگی خلق ارزش و راهکارهای افزایش آن برای هر کسب‌وکار مشخص گردد. هم‌اکنون در این ابزار بیش از ۴۰۰ زنجیره‌ ارزش کسب‌وکار وجود دارد.

برای دانلود ابزار بر روی اینجا کلیک فرمایید.

Abbas Bagheri

عباس باقری

کارشناس گروه eBPM
عباس باقری هستم کارشناس ارشد عمران ژئوتکنیک. فعال در زمینه اجرای پروژه مدیریت فرایند کسب‌وکار، مدیریت پروژه(pmbok)، بهینه سازی.
ایمیل: Bagheri@ebpm.ir
تلگرام: @ABS_ebpm_ir

اضافه کردن نظر