e‌BPM

مدیریت فرایندهای سازمانی (از فلسفه تا اجرا)

 درباره کارگاه

در ساختار تجارت  نوین، کسب رضایت حداکثری مشتریان و مخابطین در یک بستر فرایندی و زنجیره‌ای از اقدامات ارزش‌آفرین، سبب ایجاد مزیت رقابتی برای رقبای تجاری می‌گردد.

شیوه مدیریت بر حوزه‌های وظیفه‌ای در شرایط کنونی، به دلیل سرعت تغییرات و رقابت تنگاتنگ سازمان‌ها دیگر پاسخگوی مدیریت و تجارت در بازارها نیست، لذا مدیریت بر فرایندها اساسی که بر تولید محصولات و ارایه خدمات به مشتریان تاثیر می‌گذارد، از اولویت بالایی برخوردار است.

همچنین مدل‌های مرجع فرایندهای استاندارد شده و ابزار نرم‌افزاری مدل‌سازی و مدیریت زنجیره‌‌ارزش فریندهای سازمان به صورت علمی آموزشی و یک فرایند نمونه به صورت عملی طراحی، مدلسازی و شبیه‌‌سازی می‌گردد. مدل‌های مرجع فرایندهای استاندارد شده و ابزار نرم‌افزاری مدلسازی و مدیریت زنجیره‌‌ارزش فریندهای سازمان به صورت علمی آموزشی و یک فرایند نمونه به صورت عملی طراحی، مدلسازی و شبیه‌‌سازی می‌گردد. ضمن معرفی استاندارد BPMN2.0.2 جزئیات استاندارد BPMN2.0.2 بررسی و مدل فرایندنمونه بر اساس آن ایجاد می‌گردد.

علاوه بر آشنایی کامل با ابزارهای نرم‌افزار visual paradigm بتوانند یک فرایند را در نرم‌افزار پیاده‌سازی نمایند، سپس بتوانند عملکرد فرایند را مدل‌سازی نمایند و در نهایت بتوانند از نرم‌افزار خروجی‌های مطلوب و مورد نظر را بگیرند.

و در آخرین گام دوره آموزشی به فلسفه ایجاد BPMS‌ها و مزایا و معایب سپس نحوه پیاده‌سازی و چالش‌های پیش‌رو پرداخته خواهد شد و در نهایت نرم‌افزار مدیریت فرایندهای کسب و کار agileBPMS  معرفی و چند نمونه فرایند اجرای شده در نرم‌افزار تشریح خواهند شد.

 اهداف کارگاه

  • تبیین ضرورت و اهمیت مدیریت فرایندهای کسب‌و‌کار
  • آشنایی با مفاهیم و چرخه عمر مدیریت فرایندهای کسب‌و‌کار شامل فعالیت‌های شناخت ارتباطات برنامه‌ریزی استراتژیک سازمان با امور مدیریت فرایند، طراحی و مدلسازی، تجزیه ‌‌و‌تحلیل، بازمهندسی، مکانیزاسیون و پیاده‌سازی، مدیریت عملکرد، مدیریت تغییر، بلوغ و یکپارچه‌سازی فرایندهای سازمان
  • تبیین نتایج و پیامدهای پیاده‌سازی مدیریت فرایندهای کسب و کار
  • شناخت استانداردهای مدلسازی فرایندهای کسب‌وکار شامل استاندارد BPMN2.0.2
  • آشنایی با نرم‌افزارهای مدلسازی فرایند visual paradigm
  • نحوه تحلیل و شبیه‌سازی فرایند با visual paradigm
  •  

جهت مطالعه کامل سرفصل‌های آموزشی به صفحه زیر مراجعه کنید.

  سرفصل‌های آموزشی کارگاه پیشرفته


ثبت نام در کارگاه

اضافه کردن نظر