e‌BPM

کتاب رقص تغییر چالش های تغییر پایدار در سازمان یادگیرنده

اطلاعات شناسنامه‌ای کتاب

  • عنوان کتاب (به زبان فارسی): رقص تغییر چالش‌های تغییر پایدار در سازمان یادگیرنده
  •  عنوان کتاب (به زبان انگلیسی): Dance of Change: the Challenges to Momentum in Learning Organization
  •  نام کامل نویسنده: پیتر سنگه، آرت کلاینر، شارلوت رابرتز، ریچارد راس، جورح روت و برایان اسمیت
  •  نام کامل مترجم: حسین اکبری مسعود سلطانی
  •  ناشر: گروه پژوهشی صنعتی آریانا
  •  تعداد صفحات: ۶۷۴ صفحه

معرفی نویسنده

کتاب رقص تغییر

پیتر سنگه در سال ۱۹۴۷ در آمریکا به دنیا آمد. مدرک کاشناسی مهندسی را از دانشگاه استنفورد و کارشناسی ارشد و مدل سازی سیسستمهای اجتماعی و دکترای مدیریت را از دانشگاه MIT اخذ کرد. او هم اکنون مدرس ارشد در مدرسه مدیریت Sloan در دانشگاه MIT است. آنچه پیتر سنگه با آن شناخته میشود و از او چهره ای جهانی ساخته است نظریه های یادگیرنده است. نظریه ای که در دهه ۹۰ نظریه مسلط و مطرح در سازمان های کسب و کار محسوب می شد. او در تبیین نظریه های یادگیری، موانع یادگیری، الگوهای رشد،  عوامل تقویت کننده و چالش های محدود کننده رشد، تلفیق استراتژی های رهبری و یادگیری، تشریح مدل های ذهنی و تفکر سیستمی درسال های اخیر بسیار کوشیده است.

معرفی کتاب

سرعت تغییر در روزگار ما بیشتر از هر زمان دیگر در تاریخ زندگی بشر است. نه تنها برای کسب سرآمدی بلکه برای بقا نیز باید متناسب یا تغییرهای جهان تغییر کرد.کتاب حاضر جهت توسعه این قابلیت رقابتی، کلیدی و ممتاز است. پیتر سنگه با رائه پنج مهارت کلیدی، مکتبی جدید در حوزه یادگیری جمعی و سازمانی گشوده است. کتاب پنجمین فرمان در سال ۱۹۹۰ از جمله پرفروش‌ترین کتاب‌های مدیریت بوده است. کتاب رقص تغییر حاصل تجربیات سنگه و همکاران در شرکت‌هایی نظیر IBM, AT&T می‌باشد.

رقص تغییر با استناد به تجارب شرکتهایی که تغییـــرات پایدار را تجربه کرده اند، نشان می دهد چگونه تغییر ارزشها، آرزوها و رفتارهای افراد با تغییرات بیرونی فرایندها، استــــراتژی ها، فعالیتها و سیستم ها ترکیب می شود. این کتاب با رویکرد سیستمی، به مدیران عامل، مدیران عملیاتی، شبکه و اجرایی و همچنین مشاوران کمک می کند تا شیوه تفکر خود را درمورد تغییر، تغییر بدهند.


خرید کتاب از لینک معتبر

اضافه کردن نظر