e‌BPM

برگزاری آخرین روز دوره آموزشی سازمان فضایی ایران با موضوع کاربری نرم‌افزار Visual Paradigm

با توجه به فعالیت‌های گوناگونی که در زمینه فناوری فضایی و مسایل مربوط به فضا در سراسر دنیا در حال انجام است، ضرورت ایجاد سازمانی واحد در کشورمان امری اجتناب‌ناپذیر و نیازی غیرقابل انکار جلوه می‌کرد. فناوری فضایی، خوشبختانه از سال‌های پیش مورد توجه مسئولان، کارشناسان و متخصصان قرار گرفته و تا به امروز دستاوردهای مثبت و بی‌شماری به همراه داشته است، امّا نبود متولی خاصی که بتواند این فعالیت‌ها را به طور متمرکز هدایت کرده و در مسیر اصلی و درست قرار دهد، باعث شده تا استفاده بهینه و صحیح از این منابع صورت نگیرد.

در پی توسعه فعالیت های فضایی کشور و توجه ویژه مسئولین امر به فناوری فضایی، شورای عالی اداری در سال ۸۹ طی مصوبه ای چندین پژوهشگاه و پژوهشکده فعال در زمینه تحقیقات فضایی را در سازمان فضایی ایران ادغام و این سازمان از وزارت ارتباطات منتزع گردید و پس از آن در نهاد ریاست جمهوری زیر نظر مستقیم رییس جمهور اداره می‌شود.

سازمان فضایی ایران سازمانی جوان و چابک بوده که برای رشد و توسعه نیاز به شناخت و بهبود فرایندهای کاری خود دارد. مدیران این سازمان برای انجام هرچه بهتر این مهم تصمیم به آموزش مدیران و کارشناسان خود در حوزه مدیریت فرآیند گرفتند.


جلسه ششم دوره آموزشی مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار با بیان سناریوهای ساده و پیچیده جهت افزایش مهارت مدل‌سازی آغاز گردید. سپس حضار به مدل‌سازی و رفع اشکالات پرداختند. مبحث دیگری که در این جلسه آموزش داده شد شبیه‌سازی فرایند و تخصیص منابع به فرایند و پیدا کردن گلوگاه‌های در فرایند فرضی بود. در گام بعدی کلاس، به معرفی اجمالی BPMS ها پرداخته شد. در پایان هم سناریویی به حضار برای مدل‌سازی تقدیم‌گردید تا پس از مدل‌سازی کامل سناریو گواهی‌نامه شرکت در دوره را دریافت نمایند.

 

 

Abbas Bagheri

عباس باقری

کارشناس گروه eBPM
عباس باقری هستم کارشناس ارشد عمران ژئوتکنیک. فعال در زمینه اجرای پروژه مدیریت فرایند کسب‌وکار، مدیریت پروژه(pmbok)، بهینه سازی.
ایمیل: Bagheri@ebpm.ir
تلگرام: @ABS_ebpm_ir

اضافه کردن نظر