جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
معرفی ۱۰ نمونه از بهترین کتاب مدیریت فرایند کسب و کار در سال ۲۰۲۲
تصویر 10 کتاب برتر

معرفی ۱۰ نمونه از بهترین کتاب مدیریت فرایند کسب و کار در سال ۲۰۲۲

فهرست مطالب :

معرفی بهترین کتاب های حوزه فرایند کسب و کار

گاهی اوقات، نگاه کردن به یک رویکرد قدیمی برای پیشرفت تکنولوژی مفید است. سیستم مدیریت فرآیند کسب و کار (BPM) برای سازمان شما ضروری هستند اما قبل از هر اقدامی باید مطمئن شوید که منابع لازم را مطالعه کرده‌اید و اطلاعات کافی در اختیار دارید. اگرچه امروزه بسیاری از منابع به صورت کتاب رایگان و پی دی اف کتاب  مدیریت فرایند در دسترس هستند ولی هنوز انجام کارها به روش قدیمی و مطالعه کتاب‌های حوزه فرایند کسب و کار مختلف مخصوصا ورژن اورجینال آن‌ها بسیار موثر است. ما بهترین کتاب‌های مدیریت فرآیند کسب و کار را بر اساس ارتباط، محبوبیت، رتبه‌بندی بررسی، تاریخ انتشار و توانایی افزودن ارزش تجاری به دقت انتخاب کرده‌ایم. لیست بهترین کتاب مدیریت فرایند کسب و کار صرفا پیشنهادهایی هستند که به شما برای ارتقای دانش‌تان کمک می‌کنند.

عنوان کتاب: BPM CBOK Version 4.0

 

این کتاب نوشته تونی بندیکت، ماتیاس کرچمر، مارک اسکارسیگ، پتر فرانتز، راجو ساکسنا، دن موریس، و جک هیلتی پیوندها و ارجاعاتی به منابع دیگر در مجموعه عمومی دانش BPM در اختیار خوانندگان قرار می‌دهد.

این راهنمای مجموعه دانش عمومی BPM یک مرجع ضروری برای هر کسی است که مدیریت فرآیند کسب و کار را در یک سازمان اجرا می‌کند. هدف اصلی بهترین کتاب مدیریت فرایند کسب و کار این است که به متخصصان BPM حوزه‌های دانش، مهارت‌ها و شایستگی‌های اساسی را ارائه دهد که به طور کلی به رسمیت شناخته شده و پذیرفته شده است. کتاب BPM CBOK یک نمای کلی از هر حوزه دانش ارائه می‌کند و مهارت‌ها و شایستگی‌های لازم برای مهارت در BPM را مورد بحث قرار می‌دهد.

 

اگر به دنبال کسب دانش در حوزه مدیریت فرایند هستید ، پیشنهاد میشود تا مقاله های وبسایت ما را مطالعه کنید. برخی از مقالات پیشنهادی مدیریت فرآیند کسب و کار چیست | آموزش ماتریس RACI ، تحلیل کسب و کار اتوماسیون فرآیند کسب و کار 

عنوان کتاب: Business Process Management

جان جستون ویرایش چهارم خود را به‌روزرسانی کرده است تا شامل مطالعات موردی جدید و تجدیدنظر شده و همچنین تحلیلی از خطرات و مزایای اتوماسیون رباتیک و محاسبات شناختی باشد. این کتاب برای مدیران ارشد و دانشجویان به طور یکسان مناسب است.

مدیریت فرآیند کسب و کار یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها به حساب می‌آید و به هزاران نفر از رهبران و متخصصان BPM کمک کرده است تا پروژه‌های BPM را با موفقیت اجرا کنند و آن‌ها را قادر می‌سازد تا ارزش قابل اندازه‌گیری را به سازمان‌های خود اضافه کنند.

موفقیت بی‌نظیر کتاب را می‌توان تا حدی به مرور کلی آن از تمام چارچوب‌های مفید اصلی (مانند LEAN و شش سیگما) بدون سرمایه‌گذاری بیش از حد روی دیگری و تأکید منحصر به فرد بر رابطه متقابل BPM با مدیریت سازمانی، فرهنگ و رهبری نسبت داد. رویکرد مناسب آن به ما می‌آموزد که چگونه BPM برای موفقیت در کل یک تجارت باید به خوبی یکپارچه شود و طوری طراحی شده که با سایر رشته‌های مدیریتی هماهنگ شود.

عنوان کتاب: The Ultimate Guide to Business Process Management

تئودور پاناگاکوس مشاور مدیریت سابق Booz & Company است. او بیش از ۱۰ سال تجربه در کمک به سازمان‌ها در طراحی و پیاده‌سازی مدل‌های کسب و کار دارد.

در این کتاب گام به گام، مشاور سابق مدیریت و کارشناس مدیریت تغییر تئودور پاناگاکوس شما را در کل رشته مدیریت فرآیند کسب و کار راهنمایی می‌کند. بیاموزید که چگونه استراتژی سازمان خود را برای کنترل فرآیندها، ایجاد فرهنگ فرآیند و اندازه گیری عملکرد تجاری سریعا پیگیری کنید. مهم‌تر از همه این نکات، کتاب کاملا کاربردی ارائه شده است.

عنوان کتاب: Fundamentals of Business Process Management

این کتاب آموزشی ویرایش دوم از مارلون دوما، مارچلو لا روزا، یان مندلینگ، و هاجو ای. ریجرز حاصل تجربه ترکیبی نویسندگان در فضای BPM در سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد و در زمینه آموزش حرفه‌ای است. این کتاب رویکردی گام به گام و به صورت موضوع دارد و مطالعه آن برای دانشجویان بسیار مناسب است.

یکی از بهترین کتاب‌ های مدیریت فرایند کسب و کار؛ کل چرخه حیات مدیریت فرآیند کسب و کار (BPM) را از شناسایی فرآیند گرفته تا نظارت بر فرآیند، شامل مدل‌سازی فرآیند، تجزیه و تحلیل، طراحی مجدد و اتوماسیون را در بر می‌گیرد. مفاهیم، روش‌ها و ابزارهای مدیریت بازرگانی، علوم کامپیوتر و مهندسی صنایع در یک رویکرد جامع و میان رشته‌ای ترکیب شده‌اند. این ارائه با استفاده از استاندارد صنعتی BPMN نشان داده شده است که توسط گروه مدیریت اشیاء تعریف شده و به طور گسترده توسط متخصصان و فروشندگان در سراسر جهان تأیید شده است.

لازم به ذکر است شما می‌توانید خلاصه و بررسی معرفی کتاب اصول و مبانی مدیریت فرایندهای کسب‌وکار (ویراست دوم) را مطالعه کنید که ترجمه شده این کتاب است.

عنوان کتاب: The Power of Business Process Improvement

کتاب سوزان پیج مثال‌ها، چک‌لیست‌ها، آزمون‌ها، ابزارهای نرم‌افزاری و فرمول‌هایی را برای راهنمایی خوانندگان در هر مرحله ارائه می‌کند. همچنین نقشه فرآیندها، کنترل‌های داخلی و نحوه بهبود فرآیندها و پیاده‌سازی آن‌ها را بررسی می‌کند.

قدرت بهبود فرآیند کسب و کار که توسط یک تحلیل‌گر فرآیند با تجربه نوشته شده است، منبعی است که برای یافتن یک رویکرد ساده و نهایی برای بهبود فرآیند نیاز دارید. با اجرای روش ۱۰ مرحله‌ای اثبات شده آن، می‌توانید موارد تکراری و بوروکراسی را از بین ببرید، هزینه‌ها را کنترل کنید، کنترل‌های داخلی را برای کاهش خطای انسانی ایجاد کنید و قبل از معرفی آن به تیم خود، فرآیند را آزمایش و دوباره کار کنید. چه در BPI تازه کار باشید و چه یک حرفه‌ای باتجربه، این راهنمای کاربرپسند چگونه راه حل شما برای تبدیل کسب و کارتان به دستگاهی است که می‌دانید به طور مناسب طراحی شده است.

عنوان کتاب: Successful Business Process Management

پائولا برمن دستورالعمل‌های مرحله‌ای را ارائه می‌کند که نحوه اتخاذ یک رویکرد سیستماتیک برای مدیریت فرآیند، طراحی فرآیندهای کلیدی، رویه‌های مستندسازی و تجدیدنظر در فرآیندهای موجود در صورت امکان را توضیح می‌دهد.

رویه‌های استاندارد بسیار کمی در یک سازمان و ناکارآمدی ناگزیر به وجود می‌آیند. اما خبری از خلاقیت نیست. چگونه می‌توان به ترکیب کاملی رضایت داد که فعالیت‌ها را ساده می‌کند و گردش کار روانی ایجاد می‌کند؟ مدیریت فرآیند کسب و کار موفق تمام تکالیف را برای شما انجام داده است. این کتاب یک نمای کلی مختصر و قابل دسترس در مورد آموزش و ابزارهای موجود برای بهبود فرآیند ارائه می‌دهد که شکاف نه خیلی سفت و سخت و نه بیش از حد ضعیف را پر می‌کند.

عنوان کتاب: Business Process Change

این کتاب ویرایش چهارم توسط پل هارمون بر تأثیر فناوری مخرب در تجارت و نیاز به تحول چابک تأکید دارد. همچنین بهترین کتاب مدیریت فرایند کسب و کار بهترین روش‌شناسی را ارائه می‌دهد که می‌تواند با نیازهای خاص سازمان تنظیم شود.

این کتاب، راهنمای مدیریت فرآیند کسب و کار برای مدیران و متخصصان فرآیند، ویرایش چهارم، دید متعادلی از زمینه تغییر فرآیند کسب‌وکار ارائه می‌دهد. نویسنده پرفروش و متخصص مشهور در این زمینه، پل هارمون مفاهیم، روش‌ها، موارد برای همه جنبه‌ها و مراحل بهبود موفقیت‌آمیز فرآیند کسب و کار را ارائه می‌دهد. دانشجویان و متخصصان به طور یکسان از پوشش جامع و رویکرد یکپارچه قابل تنظیم و سفارشی‌سازی برای مدیریت کلی فرآیند کسب و کار که بر بهبود کارایی و بهره وری تمرکز دارد، بهره‌مند خواهند شد.

عنوان کتاب: High Performance Through Business Process Management

ماتیاس کرچمر از این کتاب برای ارائه مدیریت فرآیند کسب و کار مبتنی بر ارزش به عنوان یک رشته موفق برای تبدیل استراتژی به اجرای مبتنی بر فناوری به خوانندگان استفاده می‌کند. علاوه بر این، چگونگی دستیابی به عملکرد بالا در محیط کسب و کار دیجیتال را بررسی می‌کند.

مدل‌های کسب و کار ایستا با تغییرات پویا در دنیای دیجیتال ما همگام نیستند. سازمان‌ها به یک رویکرد مدیریتی نیاز دارند که متناسب با این محیط باشد و از فرصت‌های آن سرمایه‌گذاری کند و در عین حال ریسک‌های مرتبط را به حداقل برساند. آن‌ها باید استراتژی تجاری خود را سریع و قابل اعتماد اجرا کنند. در واقع، آن‌ها باید بدانند که چگونه و چه زمانی فرآیندهای کسب و کار خود را اصلاح یا ارتقا دهند، کدام فرآیندها بهترین نامزدها برای مداخله هستند و چگونه به سرعت از استراتژی به اجرا حرکت کنند.

عنوان کتاب: Business Analysis and Process Modeling

احمد فوزی به خوانندگان این امکان را می‌دهد تا یاد بگیرند که چگونه از شکست پروژه جلوگیری کنند، چگونه یک تحلیلگر تجاری شوند، چگونه به ارزش کسب و کار پی ببرند، و چگونه فرآیندهای فعلی را مدل کنند و در صورت نیاز آن‌ها را دوباره ارزیابی کنند.

احمد فوزی، کارشناس ITIL، رویکرد قابل توجهی را برای بهبود خدمات ارائه می‌دهد. احمد بر اساس ۱۴ سال تجربه در ساخت خدمات برای سازمان‌های مختلف با اندازه‌های مختلف در همه بخش‌ها، به این سؤال پاسخ می‌دهد، چگونه تجزیه و تحلیل کسب و کار را برای ایجاد مزایای تجاری تراز کنم؟

عنوان کتاب: Operations & Process Management

نایجل اسلک و آلیستر جونز چندین کتاب از جمله استراتژی عملیات، مدیریت عملیات و اصول مدیریت عملیات با هم نوشته‌اند. هر دو سال‌ها تجربه در زمینه مدیریت فرآیند دارند.

ویرایش پنجم مدیریت عملیات و فرآیند که توسط نویسندگان پرفروش در حوزه خود نوشته شده است، الهام‌بخش تسلط انتقادی و کاربردی بر اصول و فرآیندهای اصلی است که برای مدیریت موفقیت‌آمیز عملیات تجاری ضروری هستند. با رویکرد به موضوع از منظر مدیریتی، یکی از بهترین کتاب‌های مدیریت فرایند کسب و کار پوشش واضح و مختصری از ماهیت، اصول و عملکرد عملیات و مدیریت فرآیند ارائه می‌دهد.

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم لیست جامعی از بهترین کتاب مدیریت فرایند کسب و کار جمع آوری کنیم تا به کمک آن‌ها دانش خود را ارتقا دهیم. لازم به ذکر است که کتاب مدل‎سازی فرایندهای کسب و کار با استاندارد BPMN؛ یکی دیگر از مراجع معتبر علمی و آموزشی به صورت فارسی است که می‌توانید به آن اعتماد کنید.

eBPM در شبکه های اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *